• Kiełpino,ul. Długa 36
  • Kartuzy ul. Mściwoja II 13
  • Kartuzy, ul. Osiedle Wybickiego 3A
DEKOMPRESJA KRĘGOSŁUPA
 

Dekompresja kręgosłupa to nieinwazyjna alternatywa dla operacji chirurgicznych, która łagodzi dolegliwości bólowe kręgosłupa, niezależnie od stopnia nasilenia objawów. Terapia łączy w sobie zaawansowaną terapię manualną z leczeniem bólu pleców bez stosowania leków. Powtarzalne siły dekompresyjne powodujące redukcję dolegliwości bólowych poprzez trakcję i mobilizację stawów oraz rozluźnienie i elongację tkanek miękkich, co w konsekwencji przyczynia się do przywrócenia prawidłowej postawy ciała.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Dekompresja kręgosłupa ma na celu odciążenie oraz uwolnienie struktur nerwowych i tkanek miękkich kręgosłupa w pozycjach uśmierzających ból, które można zastosować w niezliczonych kombinacjach w zależności od stanu pacjenta. Terapia polega na oddziaływaniu precyzyjnie ukierunkowanych sił dekompresyjnych na poszczególne stawy kręgosłupa. Siły dekompresyjne występują w formie automatycznych i kontrolowanych cykli. Prowadzi to do powiększenia przestrzeni międzykręgowych, zwiększenia perfuzji krwi z jednoczesną poprawą nawodnienia dysków i przywrócenia prawidłowej elastyczności stawu.

NAJCZĘSTSZE WSKAZANIA

Dekompresja kręgosłupa to najlepsze rozwiązanie, które pozwala leczyć szeroką gamę schorzeń kręgosłupa we wszystkich ich stadiach. Są to:

zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa,

przewlekły ból dolnego odcinka kręgosłupa,

dyskopatia kręgosłupa,

bóle pleców ze wskazaniem do leczenia operacyjnego,

ograniczony zakres ruchu związany z przeciążeniem,

zablokowanie stawów,

mobilizacja stawów,

skoliozy do 15 st. wg kąta Cobba,

zmiany zwyrodnieniowe stawów obwodowych

(staw barkowy, nadgarstek, staw biodrowy, kolanowy, skokowy).

58 736 66 46

e-mail: fizjoterapia@cmsl.pl

poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek

8:00 - 18:00
8:00 - 18:00
8:00 - 18:00
8:00 - 18:00
8:00 - 18:00

Napisz do nas